flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

O kolejach SNCF

bilety na przejazdy kolejowe we Francji

SNCF czyli Société nationale des chemins de fer français (Narodowe Towarzystwo Kolei Francuskich) to operator pociągów pasażerskich we Francji istniejący od 1 stycznia 1938 roku. Jest jednym z największych przedsiębiorstw w kraju. Dzięki SNCF można zwiedzić pociągiem niemal całą Francję, zaczynając od Paryża czy Lyonu, kończąc na małej, malowniczej miejscowości na południu. Do każdego miejsca dojedziemy szybko i wygodnie.

W podróż kolejową po Francji możesz udać się pociągami:

 • TGV - Train à Grande Vitesse (szybka kolej)
 • Intercités i Intercités de Nuit (pociągi klasyczne)
 • TER - Transport express régional (pociągi regionalne)


Kolej dużych prędkości

Komfort i szybkość podróży po Francji zapewniają pociągi rozwijające prędkość przekraczającą 300 km/h. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju, a także poza jego granice.

TGV

Train à Grande Vitesse to jedne z najszybszych pociągów na świecie, które urosły do rangi symbolu Francji. Przemieszczają się z prędkością 300 km/h i 320 km/h. Łączą Paryż z największymi ośrodkami kraju, między innymi z Lyonem, Lille czy Marsylią. Zatrzymują się na ponad 100 stacjach i docierają do niemal każdego zakątka Francji.


bilety TGV

Pociągi TGV, mimo swojej szybkości, są bardzo ciche, dzięki czemu podróż jest bardzo komfortowa, pozwala na relaks czy pracę.


Każdy pociąg TGV wyposażony jest w bufet, miejsce do przewijania dziecka, miejsce dla wózków inwalidzkich oraz specjalnie przystosowane toalety dla osób niepełnosprawnych.

1 klasa

Wszystkie miejsca siedzące są duże i wygodne, posiadają podłokietniki i są sterowane elektronicznie. Każdy podróżujący ma dostęp do odpowiednio dużego stolika i gniazdka zasialającego, by komfortowo korzystać z laptopa. Jeśli potrzebujesz odrobiny prywatności, na przykład aby skorzystać z telefonu komórkowego, to w każdym wagonie znajduje się oddzielne pomieszczenie z małą kanapą.


wygodne podróże Francjabilety na szybką kolej Francja

2 klasa

Wszystkie fotele są wyposażone w podłokietniki. Podróżny ma dostęp do stałego lub rozkładanego stolika, pozwalającego na korzystanie z laptopa. Niektóe miejsca zostały wyposażone w źródła zasilania prądu. W każdym wagonie znajdują się dwie toalety, a na końcu pociągu miejsce do przewijania dziecka.Klasyczne koleje

Są to pociągi tańsze, przemieszczające się ze standardową prędkością. Można nimi dojechać do każdego zakątka kraju, podziwiając przy tym krajobrazy Francji.

Intercités

Intercités to kolej dalekobieżna łącząca ponad 330 miast Francji. Obejmuje przejazdy dzienne. Na większości tras dostępna jest rezerwacja miejsc siedzących, a także bufet dla podróżnych.

Intercité de Nuit (pociąg nocny)

Przejazd nocnym pociągiem jest najlepszym sposobem na podróżowanie po Francji. Wagony z kuszetkami są niezwykle komfortowe i gwarantują podróżnym maksymalną prywatność. Po nocy w pociągu będziesz wypoczęty i gotowy do dalszej podróży. Profesjonalna i miła obsługa powita Cię na pokładzie i zadba o każdy szczegół tak, by podróż sprawiła Tobie przyjemność. Jeśli zechcesz, obsługa pociągu obudzi Cię o konkretnej godzinie.


tanie wakacje we Francjipodróżuj do Francji wygodnie
                                (photo: SNCF)                                                                     (photo: SNCF)

Gdy wejdziesz do pociągu, Twoja wygodna kuszetka będzie już na Ciebie czekać. Otrzymasz także zatyczki do uszu, chusteczki odświeżające i higieniczne. A w przedziałach pierwszej klasy, na trasie do i z Paryża, obsługa poczęstuje Cię śniadaniem, wliczonym w cenę biletu.


Dla Twojego spokoju i bezpieczeństwa, wszystkie przedziały zostały wyposażone w zamki.


Istnieje możliwość podróży w specjalnych rozkładanych fotelach, które zagwarantują Tobie wysoki komfort. Siedzenie rozkłada się o 45 stopni, posiada podnóżek i zagłówek. Znajdująca się przy miejscu lampka pozwala czytać czy pracować, jednocześnie gwarantując spokój innym pasażerom.

                                                                           (photo: SNCF)

Jeśli podróżujesz z przyjaciółmi lub rodziną, nie ma problemu, aby zarezerwować cały pokój dla siebie. W przedziale pierwszej klasy znajdują się cztery łóżka, a w drugiej klasie jest ich sześć.


Nawet jeśli podróżujesz sam, lub w dwie czy trzy osoby, możesz zarezerwować cały przedział dla siebie! Każda osoba zapłaci najniższą możliwą cenę za swój własny bilet. W tym wypadku obowiązuje również stała dopłata uzależniona od liczby podróżnych w przedziale.

wakacje pociągiem we Francji                                                                           (photo: SNCF)

Specjalna oferta dla kobiet

Jesteś kobietą i podróżujesz sama? Specjalny przedział gwarantuje Tobie maksymalne bezpieczeństwo oraz prywatność. Rezerwacja miejsca w jednoosobowym przedziale jest całkowicie darmowa. Dla jeszcze większego komfortu, Twoje miejsce sypialne znajduje się obok przedziału pracowników pociągu. Dzięki temu nocna podróż będzie cicha i spokojna.TER

Transport express régional to kolej regionalna, dzięki której dojedziemy do pięknych i spokojnych miejscowości Francji.


bilety na pociągi regionalne Francjatanie bilety na pociągi regionalne Francja
Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów prowadzimy w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00. Zapraszamy!

Jeśli mieszkasz poza Bydgoszczą, zapytaj o cenę biletu.


Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295