flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

Interrail Pass - Swoboda podróżowania po Europie

Interrail Pass pozwoli Tobie zwiedzić wszystko, co Europa ma do zaoferowania. Wybierz Interrail Global Pass, aby na jednym bilecie zobaczyć niemal cały kontynent lub zdecyduj się na Interrail One Country Pass, aby podróżować po wybranym kraju.


Interrail PassBilet Interrail Global Pass obejmuje również podróże od/do miejsca zamieszkania do/od stacji granicznej lub lotniska w kraju zamieszkania posiadacza biletu. Data i trasa tej podróży koniecznie muszą być wprowadzone przez posiadacza w odpowiednie rubryki na okładce biletu.Mapa InterrailBilet Interrail Pass składa się z okładki biletu, zawierającej część Travel Report oraz samego biletu, którego pod żadnym warunkiem nie należy wyjmować z okładki.

 

Poza biletem i okładką biletu konieczne jest również posiadanie ważnego paszportu lub dowód osobisty. Upoważnia do podróżowania wszystkimi kolejami państwowymi oraz statkami lub promami firm żeglugowych wymienionymi na okładce biletu oraz innymi przewoźnikami, dostępnymi przez aplikację Interrail Planner App (wersja dla systemów Android oraz iOS).


Interrail Pass zawiera w sobie wyłącznie opłaty za bilety. W wielu pociągach międzynarodowych, nocnych czy kolei dużej prędkości potrzebna jest dodatkowa rezerwacja. Składając zamówienie prosimy podać jak najwięcej szczegółów podróży. Dzięki temu będziemy w stanie przygotować wszystkie wymagane rezerwacje i wysłać je w jednej przesyłce.

Poznaj europejskie pociągi

Pociągi europejskie różnią się między sobą zarówno wyglądem jak i wygodą, a doświadczenia pobytu na pokładzie mogą się różnić w miarę przekraczania kolejnych granic.

 


Pociąg regionalne

Przejazdy niezliczonymi pociągami regionalnymi dostępne w całej Europie gwarantują niezobowiązującą, spokojną i swobodną atmosferę. W niektórych ze składów kursują tylko wagony klasy 2.

Regional trainInside regional train

 

Pociągi ekspresowe

W ramach rozkładów jazdy kursuje wiele pociągów krajowych i międzynarodowych, które zatrzymują się na mniejszej ilości stacji. Są one zwykle oznaczone jako pociągi InterCity (IC) lub EuroCity (EC). Często rezerwacja miejsca jest w nich obowiązkowa.

 

Pociągi dużych prędkości

Jeśli chcesz dotrzeć na miejsce naprawdę szybko i w luksusowych warunkach, przewoźnicy w Europie zapewniają wiele połączeń pociągami dużych prędkości, poruszające się z prędkością 320 km/h. Oferują wygodne wagony klasy 1. i 2. oraz catering. Zwykle rezerwacja miejsca siedzącego jest obowiązkowa i wymaga uiszczenia dodatkowej dopłaty.

Highspeed train in SpainInside highspeed train

 

Legendarne trasy panoramiczne

Europa obfituje w malownicze scenerie, które można podziwiać podróżując pociągiem. Jest jednak kilka kolejowych tras o wyjątkowym charakterze, prowadzących przez bardzo malownicze okolice - to legendarne trasy panoramiczne. W pociągach, które nimi kursują, bilety Interrail Pass są na ogół honorowane lub uprawniają do ulgi. Czasami rezerwacja miejsc jest obowiązkowa, w każdym przypadku jest jednak ona zalecana.

 

Pociągi nocne

Pociągi nocne kursują pomiędzy większymi miastami europejskimi i oferują w ramach przejazdów nocnych gamę usług na każdą kieszeń. W większości pociągów należy uiścić opłatę za zarezerwowanie miejsca kuszetki lub miejsca sypialnego. W niektórych pociągach nocnych oferowane tańsze miejsca do siedzenia (zwykle dostępne tylko w klasie 2.).

Większość pociągów nocnych zapewnia zarówno standardowe miejsca do leżenia, jak i bardziej komfortowe miejsca sypialne, których opłaty odpowiednio rosną. Przedziały z miejscami do leżenia mają 4 kuszetki w 1. klasie i 4 lub 6 kuszetek w klasie 2. Przedział dzielony jest z innymi osobami, obojga płci. Łazienki dostępne są na końcu korytarza każdego wagonu, a w przedziale zapewnione są prześcieradło, poduszka i koc.

Wagony sypialne oferują większy komfort i poczucie prywatności - jedna lub dwie osoby w przedziałach klasy 1, dwie lub trzy w przedziałach klasy 2. Przedziały takie zwykle wyposażone są w umywalkę i dzielone są w zależności od płci, chyba że osoby podróżujące razem zajmują wszystkie łóżka w przedziale. Niektóre pociągi nocne oferują luksusowe przedziały sypialne z prywatną toaletą i prysznicem. Rezerwacje są zawsze obowiązkowe.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu podczas podróży należy przestrzegać kilku ważnych zasad: przechowywać rzeczy osobiste w bezpiecznym miejscu oraz pamiętać o zamknięciu drzwi przedziału podczas przebywania w nim.

Korzyści płynące z posiadania biletu

Posiadaczom biletu przysługuje wiele atrakcyjnych zniżek na promy/statki, wejściówki do muzeów czy noclegi w hotelach.

 

Posiadacze biletu Flexi Pass mogą korzystać z bezpłatnego przejazdu tylko w dniu napisanym na bilecie, natomiast z ulgowych przejazdów w całym okresie ważności biletu. Bilet Continuous Pass daje możliwość nieograniczonej liczby połączeń podczas trwania ważności biletu.Ceny biletów

Bilety Global Pass oferowane są w trzech kategoriach wiekowych: młodzież (12-27 lat), dorośli i seniorzy (powyżej 60 lat). Dwoje dzieci w wieku 4-11 lat może podróżować za darmo z dorosłym posiadaczem biletu Interrail. Jeżeli dzieci podróżują samodzielnie, to muszą kupić bilet Interrail Global Pass dla młodzieży. Natomiast bilet obowiązujący tylko w jednym kraju obowiązuje w trzech grupach wiekowych bez kategorii cenowej dla seniorów.

Bilet One Country Pass uprawnia do przejazdów przez 3, 4, 5, 6 lub 8 dni i ważny jest przez miesiąc. Ceny są różne dla każdego z krajów.


Po bilety Interrail zapraszamy do naszego specjalnego sklepu internetowego:


Czy wiedzieliście o tym...?

  • Rodziną z DB Bahn
    Rodziną z DB Bahn
    Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
  • Zalety Polrail Service
    Zalety Polrail Service
    Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295