flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

USA - Bilety po Stanach Zjednoczonych - Amtrak - Jak wygodnie jest w pociągach?


Wygoda podróżowania jest podstawą udanego wyjazdu. Dlatego w pociągach Amtrak® niezapomniana wycieczka idzie w parze z wysokim komfortem. Wszystkie wagony w pociągu są klimatyzowane, miejsca wygodne i ustawione tak, aby podróżny miał dla siebie dużo więcej miejsca, niż w samolocie – nogi pasażera odpoczywają, a duża przestrzeń pozwala nie tylko na komfortowe siedzenie, ale także na swobodne poruszanie się po całym wagonie. Ucztę dla oczu zapewniają specjalnie zaplanowane okna, które pozwalają przez całą wycieczkę podziwiać krajobrazy Ameryki.


Podróżując po Stanach Zjednoczonych możesz trafić na dwa typy wagonów – występujących na trasach dłuższych i krótszych.


Trasy długodystansowe

Stany Zjednoczone to czwarty pod względem wielkości kraj na świecie. Ze względu na swoje ogromne możliwości turystyczne, długodystansowe trasy zostały wyposażone w pociągi o najwyższym poziomie komfortu, aby pasażer przeżył niezapomnianą i wygodną podróż.


Pociągi obsługujące trasy długodystansowe są bardzo przestrzenne. Dzięki temu podróżny spędza czas wygodnie siedząc w fotelu i może swobodnie poruszać się po wagonie. Jako że niektóre podróże trwają ponad 24 godziny, klienci mają możliwość zarezerwowania miejsca w wagonie sypialnym. To najlepszy sposób na wygodną, długą wycieczkę.


Wagony Viewliner®

Każdy fotel w wagonie jest doskonale dostosowany do potrzeb podróżnych: wszystkie są odpowiednio duże, wygodne i zapewniają odpowiednią ilość miejsca tak, aby nogi podróżnego mogły odpocząć. Przy każdym miejscu znajdziemy rozkładany stolik, a w większości pociągów dostępna jest lampka, która ułatwia czytanie podczas podróży. Odpowiednio duża przestrzeń pozwala na swobodne poruszanie się po wagonie.
W każdym pociągu znajduje się także wagon restauracyjny oraz kawiarnia w salonowym stylu. Pasażerowie mogą zakupić ciepłe i zimne posiłki, przekąski, napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe.

Dla podróżnych dostępne są także wagony sypialne Viewliner*. Możliwe jest zarezerwowanie przedziału Roomette dla 1-2 osób oraz większej sypialni dla 1-4 osób z dostępem do toalety, prysznica i miejscem specjalnie przystosowanym do wózków inwalidzkich. Osoby, które podróżują w grupie i cenią sobie prywatność, mogą zarezerwować dwie przylegające do siebie sypialnie. W wagonie znajduje się również prysznic i toalety.
Do ceny biletu pasażerów podróżujących wagonami sypialnymi zostały wliczone:

 • klimatyzacja
 • elektryka
 • mała szafka
 • składany stolik
 • świeże ręczniki i pościel
 • posiłki w wagonie restauracyjnym
 • butelkowana woda oraz poranna kawa, herbata i sok


* Wagony sypialne Viewliner dostępne są tylko na trasach: Cardinal, Crescent, Lake Shore Limited, Silver Meteor oraz Silver Star
Wagony Superliner®

Dostępne na większości długodystansowych tras: Auto Train®, California Zephyr®, Capitol Limited℠, City of New Orleans®, Coast Starlight®, Empire Builder®, Southwest Chief®, Sunset Limited® i Texas Eagle®.


Wagony wyposażone są w duże, wygodne fotele umieszczone na dwóch poziomach: wyższym i niższym. Podobnie jak w wagonie Viewliner, komfortowe miejsca zapewniają wygodny odpoczynek dla pasażera i jego nóg, posiadają małą lampkę ułatwiającą czytanie i składany stolik. Duża przestrzeń gwarantuje swobodne przemieszczanie się po wagonie, a duże okna pozwalają na podziwianie pięknych widoków.
Większość wagonów Superliner posiada tak zwane Sightseet Lounge. Jest to specjalnie zaprojektowane, wygodne miejsce znajdujące się na wyższym poziomie wagonu, z którego pasażer może podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Ameryki. Na niższym poziomie podróżny znajdzie kawiarnie, gdzie będzie mógł zamówić ciepłe i zimne przekąski, kanapki, piwo i inne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Wagon restauracyjny znajduje się w innej części wagonu na wyższym poziomie. Na pokładzie serwowane są śniadania, obiady i kolacje w smacznym i wykwintnym restauracyjnym stylu. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ w menu znajdują się również dania wegetariańskie.Wagony sypialne zapewniają maksymalną prywatność podróżnym w aż czterech typach zakwaterowania:

 • The Roomette zawiera dwa łóżka dla osób dorosłych. Toalety i prysznice znajdują się obok przedziału


 • The Bedroom zawiera dwa łóżka dla osób dorosłych, zlew, toaletę i prysznic


 • The Family Bedroom (przedział rodzinny) zawiera dwa łóżka dla osób dorosłych oraz dwa łóżka dla dzieci; toalety i prysznice znajdują się obok przedziału


 • The Accessible Bedroom został specjalnie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; zawiera dwa łóżka dla osób dorosłych oraz odpowiednią ilość miejsca dla osób poruszających się na wózku. W pomieszczeniu znajduje się także odpowiednio przystosowana, zapewniająca prywatność dzięki zasłonie, toaleta i umywalka


Do ceny biletu pasażerów podróżujących wagonami sypialnymi zostały wliczone:
 • klimatyzacja
 • elektryka
 • mała szafka
 • składany stolik
 • świeże ręczniki i pościel
 • posiłki w wagonie restauracyjnym
 • butelkowana woda oraz poranna kawa, herbata i sokTrasy krótkodystansowe

Pociągi obsługujące trasy krótkodystansowe zostały przystosowane do szybkiego przemieszczania się między największymi miastami Stanów Zjednoczonych. Posiadają tylko miejsca do siedzenia i kursują tylko za dnia. Czas podróży nie przekracza kilkunastu godzin. Są równie wygodne i przestrzenne jak pociągi na trasach długodystansowych. Często korzystają z nich mieszkańcy Ameryki, głównie studenci i biznesmeni.Wagony Amfleet i Horizon

W pociągach krótkodystansowych, podobnie jak w tych przystosowanych do tras dłuższych, miejsca siedzące są dostosowane do potrzeb podróżnych: odpowiednio duże i wygodne fotele zapewniają odpowiednią ilość miejsca tak, aby nogi podróżnych mogły odpocząć. Rozkładany stolik daje możliwość korzystania z urządzeń mobilnych, a małe lampki ułatwiają czytanie podczas podróży. Dzięki klimatyzacji, wycieczki pomiędzy dwoma wielkimi miastami są przyjemnością, a duża przestrzeń i specjalnie przystosowane do podziwiania widoków okna, zapewniają komfort niespotykany dotąd w podróżach lotniczych.


Podróżni do dyspozycji mają bufet, w którym mogą zakupić kawę, przekąski, kanapki, piwo i szereg napojów bezalkoholowych.

Acela Express®

Acela Express jest to usługa specjalnie dostosowana do podróżnych wymagających komfortu najwyższej klasy. Jest to najwygodniejszy sposób na szybką podróż pomiędzy Bostonem, Nowym Jorkiem, Filadelfią i Waszyngtonem. Biznesmeni z całych północno-wschodnich Stanów doceniają przyjemność podróży Acela Express.


Podróżni mogą zrelaksować się i posilić dzięki Cafe Acela, serwującym kawę, napoje oraz lekkie dania.


Każdy z klientów, potrzebujący odrobiny spokoju i wypoczynku, znajdzie go w specjalnym wagonie Quiet®.
To, co czyni Acela Express wyjątkowym, to komfort najwyżej jakości. Wygodne fotele ustawione są tak, aby zapewnić odpoczynek zmęczonym nogom. Przy każdym miejscu znajduje się większy, niż standardowy, składany stół pozwalający korzystać z laptopa niemal jak w domu. Nie zapomniano również o dostępie do elektryczności oraz darmowej sieci WiFi AmtrakConnect®.


W pierwszej klasie podróż jest jeszcze wygodniejsza. Większe fotele i więcej miejsca dają podróżnemu nieporównywalny komfort z tym, czego może doświadczyć w samolocie czy samochodzie.

 Amtrak is a registered service mark of the National Railroad Passenger Corporation.

Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295