flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

UKRAINA - Bilety kolejowe UZ

Pociąg na Ukrainie
(fot. Ruslan Kolosov)

Kolejami ukraińskimi UZ można dotrzeć do wielu miejsc w kraju. Między głównymi miastami kursują zarówno bezpieczne i wygodne pociągi nocne, jak i nowoczesne, klimatyzowane pociągi dzienne. Do innych zakątków Ukrainy dotrzemy tańszą koleją lub liniami regionalnymi.

Ceny biletów

Bilety po Ukrainie można nabyć na 30 dni przed planowaną data odjazdu pociągu. Dla przejazdów międzynarodowych, z innego kraju na Ukrainę i z powrotem, sytuacja różni się w zależności od przewoźnika i waha się od 30 do 60 dni.

Ukraińskie pociągi - nocne i dzienne

Podróż nocnym pociągiem po Ukrainie możliwa jest w jednym z trzech typów wagonów:
 • wagon sypialny dla 2 osób (1 klasa) - jeden przedział dla dwóch osób z umywalką; miejsca sypialne usytuowane obok siebie na dole lub jeden nad drugim;
 • wagon sypialny dla 4 osób (2 klasa) - jeden przedział dla czterech osób; łazienki i WC usytuowane na końcu korytarza;
 • wagon Platskartny (3 klasa) - otwarty wagon z miejscami do leżenia

Pociągi dzienne różnią się komfortem jazdy i ceną podobnie jak w Polsce. Między mniejszymi miastami i miasteczkami kursują pociągi średniej klasy oraz kolej regionalna. Na bardziej popularnych trasach można podróżować w nowoczesnych i szybkich pociągach Intercity+.

Ukraiński pociągPociąg Intercity+ na Ukrainie
Kolej na UkrainiePociąg na Ukrainie
(fot. Ruslan Kolosov)

Polska - Ukraina

Między Polską a Ukrainą podróżować można w pociągach nocnych relacji:
 • Warszawa-Kijów
 • Warszawa-Lwów
 • Wrocław/Kraków/Rzeszów-Lwów

Bilety dostępne w ofercie obejmują przejazdy tylko w wagonach sypialnych - trzyosobowych, dwuosobowych i jednoosobowych.

Od marca 2017 roku uruchomiono bezpośrednie dzienne połączenie między Przemyślem a Lwowem i Kijowem. Podróż jest tansza i równie komfortowa, co w pociągu nocnym. Wszystkie miejsca objęte są rezerwacją miejsc. Dodatkowo Przemyśl jest dobrze skomunikowany m.in. z Warszwą, Krakowem i Wrocławiem.

Na Ukrainę z innych miast Europy

Do oraz z Lwowa i Kijowa podróżować można bezpośrednio z Budapesztu, Koszyc oraz z Pragi. Istnieje również bardzo dogodne połączenie między Kijowem a Berlinem, z jedną przesiadką w Warszawie. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować bardzo długą podróż, z licznymi przesiadkami i objazdami, w zależności od preferencji.

Bilety kolejowe po całej Europie

Jesteśmy specjalistami w planowaniu podróży kolejowych nie tylko po Polsce, ale po całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Znamy współczesny europejski rynek kolejowy i jesteśmy w stanie pomóc w planowaniu wycieczki.

Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów prowadzimy w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00. Zapraszamy!


Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295