flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

O kolejach DB

Pociąg ICE, foto DB Bahn


Intercity-Express (lCE)

Nowoczesna kolej dużych prędkości, jeżdżąca z prędkością do 300 km/h, kursuje do największych miast Niemiec każdego dnia, mniej więcej co godzinę. Za podróż z Berlina do Frankfurtu (3 godziny 30 minut) lub do Hamburga (1 godzina 30 minut) w promocyjnej cenie zapłacimy €29. Wszystkie pociągi ICE oferują wysoki standard podróży, umożliwiając pracę lub relaks w czasie jazdy. Wagony są przestrzenne, a wygodne miejsca siedzące zapewniają podróżnemu odpowiednią ilość miejsca na nogi. We wszystkich pociągach ICE załoga dba o dobre samopoczucie podróżnego, zarówno w restauracji jak i w samoobsługowym barze bistro.
 

Intercity/Eurocity (IC/EC)

Klasyczne pociągi InterCity (IC) łączą ze sobą największe miasta w Niemczech. EuroCity (EC) posiada te same standardy i jakości, dodatkowo kursując do innych miast Europy. Polska posiada kilka połączeń ekspresowych z Niemcami:

 • Berlin-Poznań-Warszawa
 • Berlin-Poznań–Bydgoszcz–Gdańsk-Gdynia

Prawie wszystkie pociągi InterCity i EuroCity wyposażone są we własną restaurację pokładową i/lub pokładowe bistro. W pociągu pasażer może zjeść nie tylko ciepły posiłek, ale także zakupić napoje i przekąski.

Koleje regionalne i miejskie (RE, RB, S-Bahn)

Pociąg RegioExpress, foto Torsten BatgeEkspresy regionalne (RE) kolei DB w regularnych odstępach czasu łączą średnie i większe centra Niemiec. Ta szybka kolej codziennie dba o tanie i szybkie połączenia i wchodzi w skład systemu kolei dalekobieżnych i kolei lokalnych DB.
  
Pociągi regionalne (RB) z reguły zatrzymują się na wszystkich przystankach. Kolej ta stanowi podstawę oferty kolei lokalnych DB w regionie oraz połączeń regionu z centralnymi miastami, a tym samym zapewnia dowóz pasażerów do stacji obsługujących połączenia ekspresu regionalnego i kolei dalekobieżnej DB.
 
Szybka kolej miejska (S-Bahn) posiada najbardziej gęstą sieć połączeń i zapewnia najlepszy transport w aglomeracjach.

Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów papierowych prowadzimy w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00.

Jeśli nie jesteś z Bydgoszczy, możesz kupić bilety DB bezpośrednio korzystając z wyszukiwarki poniżej lub zaptytaj o cenę biletu.

Zapraszamy!


Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe Francjabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Holandia Niemcy Belgia Francjabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295