flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

O kolejach DB

Pociąg ICE, foto DB Bahn


Intercity-Express (lCE)

Nowoczesna kolej dużych prędkości, jeżdżąca z prędkością do 300 km/h, kursuje do największych miast Niemiec każdego dnia, mniej więcej co godzinę. Za podróż z Berlina do Frankfurtu (4 godziny) lub do Hamburga (1 godzina 45 minut) w promocyjnej cenie zapłacimy od €24,90. Wszystkie pociągi ICE oferują wysoki standard podróży, umożliwiając pracę lub relaks w czasie jazdy. Wagony są przestrzenne, a wygodne miejsca siedzące zapewniają podróżnemu odpowiednią ilość miejsca na nogi. We wszystkich pociągach ICE załoga dba o dobre samopoczucie podróżnego, zarówno w restauracji jak i w samoobsługowym barze bistro.
 

Intercity/Eurocity (IC/EC)

Klasyczne pociągi InterCity (IC) łączą ze sobą największe miasta w Niemczech. EuroCity (EC) posiada te same standardy i jakości, dodatkowo kursując do innych miast Europy. Polska posiada kilka połączeń ekspresowych z Niemcami:

 • Berlin-Poznań-Warszawa
 • Berlin-Poznań–Bydgoszcz–Gdańsk-Gdynia
 • Berlin-Wrocław-Katowice-Kraków-Rzeszów-Przemyśl

Prawie wszystkie pociągi InterCity i EuroCity wyposażone są we własną restaurację pokładową i/lub pokładowe bistro. W pociągu pasażer może zjeść nie tylko ciepły posiłek, ale także zakupić napoje i przekąski.

Koleje regionalne i miejskie (RE, RB, S-Bahn)

Pociąg RegioExpress, foto Torsten BatgeEkspresy regionalne (RE) kolei DB w regularnych odstępach czasu łączą średnie i większe centra Niemiec. Ta szybka kolej codziennie dba o tanie i szybkie połączenia i wchodzi w skład systemu kolei dalekobieżnych i kolei lokalnych DB.
  
Pociągi regionalne (RB) z reguły zatrzymują się na wszystkich przystankach. Kolej ta stanowi podstawę oferty kolei lokalnych DB w regionie oraz połączeń regionu z centralnymi miastami, a tym samym zapewnia dowóz pasażerów do stacji obsługujących połączenia ekspresu regionalnego i kolei dalekobieżnej DB.
 
Szybka kolej miejska (S-Bahn) posiada najbardziej gęstą sieć połączeń i zapewnia najlepszy transport w aglomeracjach.

Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów papierowych prowadzimy w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00.

Zapraszamy!


Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295