flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

O kolejach RENFE

bilety kolejowe Barcelona

RENFE, czyli Red Nacional de los Ferrocarriles Españoles (Krajowa Sieć Kolei Hiszpańskich) to operator pociągów pasażerskich w Hiszpanii, obsługujący ponad 18 711 km torów. Pociągi RENFE kursują także do innych krajów Europy, między innymi Portugalii, Francji, Włoch oraz Szwajcarii. Dzięki superszybkim pociągom dotrzesz szybko i wygodnie do największych miast Hiszpanii, a do mniejszych miejscowości udasz się pociągami regionalnymi. Hiszpańska kolej jest jedną z najlepiej zorganizowanych i najbardziej komfortowych na świecie.

W podróż kolejową po Hiszpanii możesz wyruszyć superszybkimi pociągami AVE, pociągami klasycznymi (w tym nocnymi) oraz koleją regionalną.


Kolej dużych prędkości

Komfort i szybkość podróży po Hiszpanii zapewniają koleje dużych prędkości. Jest to najlepszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się między największymi miastami kraju.

AVE

Alta Velocidad Española to jedne z najszybszych pociągów na świecie. Są odpowiednikiem francuskich TGV. Rozwijają prędkość do 320 km/h. Trasę między Madrytem a Sewillą (471 km) pokonują w dwie godziny i trzydzieści minut. Docierają do największych miast Hiszpanii. W każdym pociągu AVE znajduje się bufet serwujący napoje i przekąski. Wszystkie pociągi są klimatyzowane.

bilety kolejowe Madryt


2 klasa (AVE Turista)

Wagony zostały wyposażone w wygodne, rozkładane fotele, które gwarantują przyjemną podróż. Przy każdym miejscu znajduje się gniazdko do zasilania sprzętu elektronicznego. Odpowiednia ilość miejsca na nogi zapewnia komfortowy wypoczynek. Możliwe jest zarezerwowanie miejsca siedzącego przy stoliku.

1 klasa (AVE Preferente/AVE Club)

W przedziałach pierwszej klasy jest więcej miejsca na nogi, a rozkładane fotele są wygodniejsze. Przy każdy miejscu siedzącym znajduje się gniazdko. Klasą Preferente można podróżować w każdym pociągu na każdej trasie.

 

Wariant AVE Club dostępny jest na niektórych popularnych połączeniach. W najwyższej klasie znajdują się skórzane fotele, a wysokiej jakości dania i wino zostały wliczone w cenę biletu. Obsługa pociągu zadba o każdy szczegół, by podróż po Hiszpanii stała się przyjemnością. Wagony Club należą do najbardziej luksusowych na świecie.

pociąg do Barcelonypociąg do Katalonii
pociąg do Madrytuhiszpańska kolej


Pociągi klasyczne

Są to pociągi jeżdżące z prędkością od 160 do 250 km/h. Można nimi dojechać do niemal każdego zakątka Hiszpanii. Swoją podróż można odbyć w 2 klasie (Turista) lub klasie 1 (Preferente). Wygoda podróżowania jest zbliżona do tej, którą oferują superszybkie pociągi AVE. Wszystkie pociągi są klimatyzowane.

pociągi w Hiszpanii


Pociągi nocne

Dzięki nocnym pociągom dojedziesz wypoczętym do największych miast w Hiszpanii oraz do innych krajów Europy. Swoją podróż odbyć możesz w bardzo wygodnych pociągach Trenhotel, lub w tańszych, standardowych składach Estrella.

Trenhotel

W tych niesamowicie komfortowych pociągach pasażerowie mogą podróżować w miejscach siedzących lub wagonach sypialnych. Pociągi Trenhotel, jak wszystkie w Hiszpanii, są klimatyzowane.


Miejsca siedzące (Turista)

Są to tak samo wygodne miejsca jak te w pociągach klasycznych drugiej klasy. Na niektórych trasach dostępna jest klasa pierwsza (Preferente) oraz tak zwane Gran Confort Seats, które charakteryzuje się najwyższym poziomem komfortu. Siedzenia są rozkładane do pozycji niemal leżącej, każde miejsce posiada gniazdko i sporo miejsca na nogi.


Wagon sypialny drugiej klasy (Cama Turista)

W przedziale znajdują się cztery łóżka, które zapewnią wygodną podróż. Dodatkowo w przedziale znajduje umywalka. Pomieszczenia są osobne dla kobiet i mężczyzn.


Wagon sypialny pierwszej klasy (Cama Preferente)

Są to przedziały dla jednej lub dwóch osób. Jest w nich więcej miejsca, niż w klasie drugiej. Podróżni mają do dyspozycji umywalkę, artykuły higieniczne oraz prasę.


Wagon sypialny pierwszej klasy o wysokim standardzie (Cama Grande Classe)

Jest to najwygodniejszy wariant podróży w pociągu nocnym. Przedziały dla jednej lub dwóch osób gwarantują podróżnym komfort i odpowiednią prywatność w większych łóżkach. W każdym przedziale znajduje się duża toaleta i prysznic. W cenie biletu wliczone zostały obiad oraz śniadanie. W nowszych składach pociągów Trenhotel pasażer ma dostęp do kina domowego i rozkładanych stolików.


Estrella

Pociąg nocny Estrella to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą podróżować wygodnie i tanio. Pasażer może zając miejsce siedzące w klasie drugiej (Turista) lub pierwszej (Preferente), podobnie jak w innych pociągach RENFE. Zdarza się, że na niektórych trasach dostępne są sześcioosobowe przedziały z miejscami do leżenia (kuszetki). Wszystkie pociągi Estrella są klimatyzowane.

wygodne podróże w Hiszpanii


Pociągi regionalne

Są to pociągi, które dojeżdżają do każdego zakątka Hiszpanii i kursują dość często. Wszystkie są klimatyzowane.

tania podróż do Hiszpaniipociągi regionalne Hiszpania


Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów prowadzimy wyłącznie w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00. Zapraszamy!

Jeśli mieszkasz poza Bydgoszczą, zapytaj o cenę biletu.

Czy wiedzieliście o tym...?

  • Rodziną z DB Bahn
    Rodziną z DB Bahn
    Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
  • Zalety Polrail Service
    Zalety Polrail Service
    Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295