flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

O kolejach Trenitalia

Wakacje we Włoszech

Trenitalia to główny przewoźnik kolejowy we Włoszech, działający od 2000 roku. Dzięki pociągom Trenitalia dotrzesz do każdego miejsca we Włoszech. Przewoźnik oferuje połączenia superszybką koleją, klasycznymi pociągi Intercity – dziennymi i nocnymi, oraz koleją regionalną. Pociągami Trenitalia dojedziesz również do Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Węgrzech, Słowenii, Hiszpanii i Szwajcarii. Jako Polrail Service jesteśmy specjalistami w planowaniu podróży kolejowych.

Pociągi Trenitalia

Na dłuższych trasach we Włoszech kursują koleje dużych prędkości (Frecce) oraz klasyczna kolej (Intercity).


Frecciarossa (Czerwona Strzała)

Są to pociągi, które kursują na trasie Turyn - Mediolan - Bolonia - Florencja - Rzym - Neapol z maksymalną prędkością do 300 km/h. Trenitalia oferuje osiemdziesiąt dziewięć połączeń pociągami Frecciarossa, między innymi:


 • bezpośrednie połączenia Rzym-Mediolan (i z powrotem) bez stacji pośrednich, z odjazdem co godzinę od 6:00 do 19:00, z możliwością przedłużenia podróży do Turynu czy Neapolu w godzinach szczytu
 • bezpośrednie połączenia Mediolan-Rzym (i z powrotem) ze stacjami w Bolonii i Florencji, z odjazdem co godzinę od 6:00 do 20:00, z możliwością przedłużenia podróży do Neapolu i Salerno (w niektórych okresach)


W czasie największego ruchu turystycznego przewoźnik uruchamia więcej dodatkowych kursów, na przykład:

 • 12 połączeń między Turynem, Mediolanem, Bolonią, Florencją, Rzymem z możliwością kontynuacji podróży do innej części Rzymu i Neapolu. Dodatkowo cztery pociągi bezpośrednio łączące Turyn z Salermo.
 • 6 połączeń Mediolan-Rzym (i z powrotem) ze stacją w Bolonii

Bilety kolejowe Włochy


Warianty podróży

Pasażer może wybrać podróż w jednym z czterech wariantów:

Standard (2 klasa)

Najtańsza możliwość podróży superszybkim pociągiem. Najpopularniejszy i bardzo wygodny wariant przejazdu.

Do wagonu restauracyjnego mają dostęp wszyscy podróżni. Znajduje się on w środku składu pociągu. Pasażer może spędzić miło czas jedząc smaczny i ciepły posiłek lub próbując przekąsek czy zimnych napojów. Szeroki wybór dań trafi w gust każdego pasażera.

pociągi we WłoszechWycieczka do Włoch

Premium (1 klasa)

Idealny wybór dla pasażerów ceniących sobie wygodę. Miejsca są wieksze i wygodniejsze niż w klasie drugiej, podróżny ma więcej miejsca na nogi.

Business (1 klasa biznes)

Klasa Business posiada podobny standard wygody, jaki znajduje się w klasie Premium. Dodatkowo w wagonach znajdują się specjalnie wyciszone miejsca idealne do prowadzenia rozmów czy spotkań biznesowych (tzw. Silient Area oraz dwa Sitting Rooms z miejscem dla czterech osób)


Executive (1 klasa premium)

Jest to wariant najbardziej ekskluzywny. Pasażer przez cały czas trwania podróży może korzystać z wygód oferowanych przez obsługę pociągu. W cenę biletu zostały wliczone przekąski, zimne napoje, kawa, wyśmienite posiłki serwowane przy miejscu siedzącym na śniadanie, obiad i kolację


Pociągi Frecciarossa

Składają się z jedenastu wagonów i posiadają 547 miejsc siedzących:

 • 1 wagon Executive ze specjalnym pomieszczeniem do spotkań
 • 3 wagony Business ze specjalnie wyciszonym miejscem do prowadzenia rozmów
 • 1 wagon Premium
 • 5 wagonów Standard
 • 1 wagon restauracyjny

Wszystkie pociągi Frecciarossa wyposażone zostały w:

 • klimatyzację
 • gniazdka zasilania
 • lampki ułatwiające czytanie
 • miejsce na duży bagaż w przedsionkach wagonów
 • sześć monitorów w każdym wagonie wyświetlające informacje na temat podróży, wiadomości i filmy


Frecciargento (Srebrna Strzała)

Są to pociągi kursujące na trasach krótszych niż pociągi Frecciarossa. Podróż odbywa się zarówno w pociągach szybkich kolei jak i tych tradycyjnych. Każdego dnia możesz rozpocząć wycieczkę spośród 58 wygodnych i szybkich połączeń, między innymi:

 • jeden pociąg wyrusza codziennie co godzinę, między 6:00 a 19:00, łącząc Rzym i Wenecję, skąd możesz kontynuować wycieczkę, na przykład do Udine, Triestu, Neapolu czy Salerno
 • 14 pociągów kursuje między Rzymem a Weroną co godzinę w godzinach szczytu, dzięki temu możesz podróżować dalej do Brescii, Trydentu czy Bolzano
 • 6 pociągów łączy Rzym z Lecce, a 2 kursują z Rzymu do Reggio di Calabrii i zatrzymują się w głównych miastach Apulii i Kalabrii

Tanie podróże do Włoch


Pociągi Frecciargento i warianty podróży

Pociągi różnią się od siebie w zależności od trasy. Pasażer może zdecydować się na przejazd w pierwszej lub drugiej klasie.

Każdy z pociągów Frecciargento posiada klimatyzację oraz gniazdka zasilania. Dostępne jest również miejsce na duży bagaż w przedsionkach wagonów. W każdym wagonie znajduje się toaleta (dwie w wagonach 1 klasy).

Na trasach Rzym-Wenecja składy wyposażone są w dotykowe ekrany LCD, dzięki którym pasażer jest na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ofert i usług. Nie brakuje również monitorów na których wyświetlane są informacje dotyczące podróży, wiadomości czy filmy. Przy każdym miejscu znajduje się też lampka.

Pasażerowie pierwszej klasy otrzymują na powitanie zimne lub gorące napoje wraz z przekąskami we włoskim stylu. Każdy z podróżnych ma dostęp do wagonu barowego/bistro, który znajduje się w środku składu pociągu, gdzie może spędził miło czas delektując się ciepłymi i zimnymi napojami, kanapkami czy przekąskami.


Frecciabianca (Biała Strzała)

Są to pociągi tradycyjne, kursujące na krótszych, bardzo popularnych trasach. Gwarantują wysoki komfort i wysoką jakość usług. Dzięki osiemdziesięciu sześciu pociągom, które łączą ze sobą osiemdziesiąt siedem średnich i dużych miast, dotrzesz niemal do każdego miejsca we Włoszech. Pociągi odjeżdżają średnio co 13 minut od godziny 5:00 do 21:00. Trenitalia oferuje:

 • 42 pociągi startujące co godzinę (co pół godziny w godzinach szczytu) od 6:00 do 21:00, między Mediolanem i Wenecją (i z powrotem)
 • 24 pociągi odjeżdżające prawie co godzinę, łączące północne Włochy z miastami wybrzeża Adriatyckiego
 • 12 pociągów łączących siedemnaście miast Toskanii i Ligurii, zatrzymujących się w miasteczkach
 • 4 pociągi łączące Rzym z głównymi stacjami Kampanii, Basilicaty i Kalabrii
 • 2 połączenia między Rzymem a wybrzeżem Adriatyku

Bilety kolejowe na podróże po Włoszech


Pociągi Frecciabianca

Pasażer może podróżować w pierwszej i drugiej klasie. Wybierając droższy wariant, podróżny zyska przede wszystkim większą przestrzeń dla siebie oraz darmową kawę. Poza tym, wszystkie pociągi Frecciabianca gwarantują:

 • przestronne i szerokie rozkładane fotele
 • klimatyzacja
 • odpowiednio dużo miejsca na większy bagaż
 • gniazdko zasilania znajdujące się przy każdym miejscu siedzącym oraz lampkę
 • rozkładane stoliki (znajdują się przy niektórych miejscach)
 • miejsce do przewijania dziecka

W każdym pociągu znajduje się bar, w którym podróżny może zaopatrzyć się w ciepłe i zimne napoje oraz przekąski. Na niektórych trasach dostępny jest specjalny Corner Bar, w którym pasażer możesz usiąść i wypocząć częstując się posiłkiem.

wygodne podróże WłochyTanie podróżowanie po Włoszech

Pociągi nocne

Nocna podróż przez Włochy jest bardzo relaksująca. Jeśli planujesz szybko i wygodnie dotrzeć z jednego krańca kraju do drugiego, powinieneś wybrać przejazd nocnym pociągiem. Śpiąc w trakcie podróży nie tylko nie tracisz czasu, ale także oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie martwisz się o nocleg i nie musisz płacić za hotel. Podróżujesz spokojnie, bez stresu, który często towarzyszy jeździe po zatłoczonych ulicach i autostradach. Trenitalia oferuje przejazdy w wariantach ekonomicznych (2 klasa) i bardziej komfortowych (1 klasa). Dzieci do 4. roku życia podróżują za darmo o ile śpią wraz z opiekunem. Od Ciebie zależy co wybierzesz.

Wszystkie przedziały w pociągach nocnych są klimatyzowane, a niektóre wyposażone zostały w prysznic, umywalkę i artykuły higieniczne. W każdym z nich znajdują się gniazdka zasilania prądu. W środku pasażer ma dostęp do interkomu, aby szybko i łatwo skontaktować się z obsługą pociągu w celu pomocy lub przechowania swoich wartościowych rzeczy.

Wagony sypialne składają się z dwunastu przestronnych i komfortowych przedziałów, w których możesz podróżować samemu (wariant Single), w dwie osoby (wariant Double) oraz w trójkę (wariant T3). Każda kabina posiada zamek i gwarantuje bezpieczeństwo.


Wagony Excelsior

Wybór tej opcji jest gwarancją najwyższej jakości. Podróżny może wybrać podróż w przedziale jednoosobowym, dwuosobowym lub w apartamencie (23 łóżka znajdują się w siedmiu bliźniaczych przedziałach). Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, posiadają łazienkę z prysznicem, ręczniki, umywalkę, toaletę i gniazdka zasilania. W każdej kabinie znajduje się telefon, dzięki któremu skontaktujesz się z obsługą i otrzymasz pomoc. W cenie biletu w klasie Excelsior zostały wliczone zestawy kosmetyków, butelki wody oraz poranne śniadanie i gorące napoje po przebudzeniu. 

Wagony Excelsior kursują na następujących trasach:

 • Rzym - Palermo
 • Rzym - Syrakuzy
 • Neapol - Mediolan
 • Rzym - Innichen

Specjalna oferta Night&AV

Oferta jest dostępna dla pasażerów, którzy łączą swoją wycieczkę podróżując na jednej trasie pociągiem nocnym i superszybką koleją.

Promocja dotyczy pasażerów podróżujących nocnym pociągiem z Sycylii, Kalabrii i Apulii, którzy kontynuują ją w pociągach Frecciarossa lub Frecciargento z Neapolu, Rzymu lub Bolonii w kierunku Turynu, Mediolanu, Wenecji i wielu innych miast obsługiwanych przez superszybką kolej. Oferta działa w obie strony.

W pociągach nocnych w ofercie Night&AV podróżni odpoczywają w miejscach siedzących lub piętrowych miejscach do leżenia albo w wagonach sypialnych (prócz wagonów Excelsior) w drugiej klasie.

Bilet w ofercie Night&AV podlega zwrotowi. Nie można jednak dokonać zmiany daty i godziny podróży.


Pociągi regionalne

Są to pociągi krótkodystansowe, które szybko i wygodnie zabiorą Cię do każdego zakątka Włoch. Zwykle zatrzymują się na wszystkich stacjach, zarówno w centrach dużych miast jak i małych miasteczkach.

Włoskie pociągi regionalnetania wycieczka do Włoch pociągiem
Jak zakupić bilety?

Sprzedaż biletów prowadzimy w siedzibie Polrail Service, ul. Kr. Jadwigi 1/3 w Bydgoszczy. Kasa w biurze jest czynna od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00. Zapraszamy!Czy wiedzieliście o tym...?

 • Rodziną z DB Bahn
  Rodziną z DB Bahn
  Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
 • Zalety Polrail Service
  Zalety Polrail Service
  Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295