flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

Bilety DB teraz taniej!

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują niższe ceny biletów na przejazdy długodystansowe DB.


Na przykład, ceny biletów w taryfie Super Sparpreis zaczynają się już od 17,90 EUR. Dzięki obniżce podatku VAT z 19% na 7%, bilety w taryfach Sparpreise i Flexpreise są teraz tańsze. Ceny biletów grupowych, sezonowych, na transportu rowerów i rezerwacji miejsc również zostały obniżone.Minister of Transport and Digital Infrastructure Andreas Scheuer and CEO of the DB Group Richard Lutz presenting the 10% price reduction at Berlin Central station

Dla przykładu, jeśli koszt biletu wynosi 119 EUR wliczając 19% podatku VAT, cena biletu netto wynosi 100 EUR. Po obniżce VAT o 12%, cena biletu 100 EUR netto jest podniesiona tylko o 7% podatku VAT, dając finalną cenę biletu - 107 EUR. To około 10% mniej, niż wcześniejsza cena.


Podsumowując, przez obniżkę podatku VAT przewoźnik DB oczekuje wzrostu liczby podróżnych na przejazdach długodystansowych o 5 milionów. W ostatnich 5 latach, DB zyskało około nowych 20 milionów pasażerów na trasach długodystansowych. W 2019 roku pociągami ICE i IC/EC podróżowało aż 150 milionów pasażerów. Bazując na strategii „Silna Kolej”, DB liczy na wzrost do 260 milionów podróżnych rocznie.


Przewoźnik DB jest przygotowany na większą liczbę - firma pozyskuje nowy pociąg ICE 4 co trzy tygodnie i zainwestuje ponad 12 mln EUR na ekspansję i modernizację swojej floty w zbliżających się latach.


Zapraszamy do naszej kasy (kasa numer 9 na dworcu Głównym w Bydgoszczy), by skorzystać z nowej oferty.Czy wiedzieliście o tym...?

  • Rodziną z DB Bahn
    Rodziną z DB Bahn
    Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
  • Zalety Polrail Service
    Zalety Polrail Service
    Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295