flag plPolski
Wybierz język:
flag plPolski
flag plEnglish
flag plРусский

Empire Builder®

Empire Builder® jest pociągiem kursującym codziennie, zaczynając bieg w Chicago, Illinois poprze Milwaukee, Minneapolis/St. Paul, Minot, Havre i Spokane gdzie zostaje rozdzielony na dwa składy, pierwszy jedzie do Seattle w stanie Washington, natomiast drugi kieruje się do Portland w stanie Oregon. (Od 01.X.2020 pociąg będzie kursował tylko trzy razy w tygodniu, do odwołania).


Empire Builder (flickr.com, Loco Steve, CC BY-SA 2.0)

Podróżując na północ z Chicago dotrzesz niemal do kanadyjskiej granicy, by przejechać łącznie 7 stanów – Illinois, Wisconsin, Minnesotę, Dakotę Północną, Montanę, Idaho, Waszyngton/Oregon. Pociąg pokonuje 3550 km w drodze do Seattle i 3632 km na trasie do Portland, to ponad 46 godzin niesamowitej przygody!

Trasa Empire Builder (Wikipedia, Jkan997, CC BY-SA 3.0)


Wyjeżdżając z Chicago będziesz miał wspaniały widok na rzekę Missisipi i piękne panoramy miast Minneapolis i St. Paul. Gdy obudzisz się następnego ranka zobaczysz równiny Dakoty Północnej. Jadąc przez Montanę dotrzesz do Parku Narodowego Glacier, który słynie z tego, że w porze letniej tworzą się w nim liczne wodospady i kaskady. Park jest otwarty przez cały rok i odwiedzany przez około 2 miliony turystów rocznie. Jest to miejsce, które można nie tylko bezpośrednio zwiedzić, ale podziwiać z okna pociągu. To właśnie kolej daje największe możliwości poznania Parku Narodowego Glacier w trakcie podróży.


Empire Builder jadący wzdłuż rzeki Missisipi (flickr.com, Jerry Huddleston, CC BY 2.0)
Empire Builder (wikimedia.com, Nate Beal, CC BY 2.0)


Dojeżdżając do Spokane możesz samemu zdecydować gdzie chcesz udać się dalej – czy będzie to Seattle, największe miasto stanu Waszyngton, czy stolica Oregonu, Portland. Gdziekolwiek się udasz spędzisz wspaniały czas, a jeśli zechcesz, wyruszysz kawałek dalej nad Ocean Spokojny lub na południe, w stronę Dzikiego Zachodu.

Na długodystansowych trasach możesz wybrać podróż w wygodnych miejscach siedzących lub komfortowych wagonach sypialnych Viewliner®. Kliknij, by zobaczyć jak wygodnie jest w amerykańskich pociągach.

 

Czy wiedzieliście o tym...?

  • Rodziną z DB Bahn
    Rodziną z DB Bahn
    Wydaj mniej i zyskaj więcej… cennego czasu z rodziną dzięki zniżce rodzinnej DB Bahn!
  • Zalety Polrail Service
    Zalety Polrail Service
    Specjalizujemy się w podróżach kolejowych. Oszczędź swój czas i skorzystaj z naszego doświadczenia!

Sprawdź nasze oferty

W Polrail Service kupisz bilety kolejowe:

bilety kolejowe Niemcybilety kolejowe podróże Włochybilety kolejowe FrancjaSNCB-Benelux/Thalys/Eurostar/SNCFbilety kolejowe Paryż Londyn Brukselabilety kolejowe Hiszpaniabilety kolejowe Italo Włochybilety kolejowe USA Stany Zjednoczone tanie podróże tanie podróże po Europie

Kontakt

Kasa biletowa—Bydgoszcz:

 

W siedzibie firmy, ul. Kr. Jadwigi 1/3, Bydgoszcz

Kasa jest otwarta od 09:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku. 

Telefon do kasy: (52) 5262295